
Budownictwo i inwestycje na rynku nieruchomości. Blog Mirosława Tomasza Boruckiego.
Remonty, ceny materiałów budowlanych, nowości.Budownictwo i inwestycje na rynku nieruchomości. Blog Mirosława Tomasza Boruckiego.
Remonty, ceny materiałów budowlanych, nowości.Moda na szpros wraca po latach. Sprawdź, co może zyskać i Twoje wnętrze
Przeczytaj, czym różnią się szprosy wewnątrzszybowe od naklejanych
Sprawdź, jakie szprosy będą odpowiednie do Twojego stylu
Czy szprosy nadają się wyłącznie do wnętrz klasycznych i rustykalnych?
Materiał polubiło: 37 czytelników naszego serwisu
Ostatni komentarz dodał: Michał K.
Jeszcze nie tak dawno wydawało mi się, że szprosy to totalny obciach. Dziś widzę w tym szansę dla swojego domu [...] sprawdź szprosy »
Po co mi szprosy na oknach? Tłumaczymy w kilku zdaniach
Bo są idealne do kuchni
Świetnie komponują się z roletami
Jeśli we wnętrzach dominuje drewno
Szprosy to naturalny wybór we wnętrzach, gdzie dominuje skóra i naturalne drewno.
Do rustykalnych wnętrz i nie tylko
Odpowiednie do nowoczesnych i klasycznych wnętrz
Niewątpliwie szprosy najbardziej pasują klasycznych domów oraz wnętrz. Nie jest to jednak powiedziane, że nowoczesny design wyklucza ich użycie. Należy jednak dopasować ich kształt oraz wygląd do ogólnego wizerunku, tak by komponowały się z aktualną aranżacją.
Szprosy – czy warto wstawiać je w swoich oknach? Oto często pytają nasi czytelnicy
Szprosy, popularnie nazywane szczeblinami to temat, który budzi wśród naszych czytelników najwięcej kontrowersji. W naszej skrzynce znaleźć można zarówno maile od wielkich miłośników, jak i totalnych przeciwników. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie te argumenty razem i przedstawić w jednym artykule.
Przeciwnicy montownia szprosów w oknach argumentują, że hamują one dostęp światła do wnętrza. Nie jest to argument bezpodstawny, ale można wtrącić tutaj małe „to zależy”. Należy pamiętać, że szprosy, szprosom nierówne, niektóre są szersze inne węższe. Wszystko więc zależy od tego jakiego typu szczebliny wybierzemy. Wiadomo jeżeli będzie do gęsta kratownica, od dużej szerokości to na pewno nie wpuści zbyt wiele światła. Natomiast cienka ozdoba na środku wielkiej szyby nie powinna wpłynąć na doświetlenie.
To mit, który pokutuje wśród wielu osób i jest całkowicie nieprawdziwe. Większość dostępnych na rynku szprosów montowanych jest na szybę, z jednej lub z obu stron. Natomiast szprosy wewnętrzne, znajdujące się pomiędzy szybami, nie mają wpływu na ich szczelność. Natomiast w starych oknach, gdzie okna są elementem konstrukcji, faktycznie mogą wykazywać nieszczelności. Wynika to jednak ze złego dopasowania szyby to rozstawu szprosu lub z jego wypaczenia wraz z upływem czasu.
Mirosław Tomasz Borucki » Mapa użytkownika » Kontakt » Wsparcie merytoryczne ART Strefa »