na-ryby

Budownictwo i inwestycje na rynku nieruchomości. Blog Mirosława Tomasza Boruckiego.

Remonty, ceny materiałów budowlanych, nowości.
serwis-na-ryby

Odetnij się od świata zewnętrznego. Rolety wewnętrzne, zewnętrzne, plisowane, rzymskie

Rolety zewnętrzne – redukcja hałasu, zabezpieczenie przed przegrzaniem

Line grey

Rolety wewnętrzne – wiele rodzajów nowoczesnych rolet do wnętrzarskie

Line blue

Rolety plisowane – doskonałe do domu oraz biura

Line grey

Rolety rzymskie – prawdziwy hit tego sezonu w polskich domach

Line blue

Chętnie dyskutujecie na temat: Jakie rolety wybrać do pokoju dziennego?

Najnowszy komentarz został dodany: 2 dni temu przez Tomasza P.

Liczba użytkowników zarejestrowanych w serwisie Mirosław Tomasz Borucki: 14 profili

Cześć! Zastawiam się czy warto zdecydować się na rolety zewnętrzne. Mam wrażenie, że dom z takimi roletami wygląda, jak opancerzony [...]

Czytaj blog Tomasza Boruckiego i dowiedz się, co naprawdę warto wybrać!

Porady ekspertów

Poradniki ekspertów oraz laików

Bezpieczny, ergonomiczny dom

Ekonomiczne rozwiązania, polecane produkty

Zaufaj doświadczeniu

Polecamy zaufanych producentów

Jak montować rolety zewnętrzne?

Decyzję o montażu rolet zewnętrznych zazwyczaj podejmuje się podczas budowy lub gruntownego remontu. O szybkości i poziomie trudności podczas montowania decyduje między innymi rodzaj i jakość rolet. Większość z nich jest możliwa do instalacji jedynie podczas budowy, dlatego decyzje o ich posiadaniu należy podjąć odpowiednio wcześnie. W przypadku rolet montowanych podczas budowy wybór jest naprawdę duży – właśnie z tego powodu większość osób decyduje się na właśnie ten sposób. Dostępne opcje to: rolety nadstawne oraz rolety podtynkowe. Obie z wymienionych propozycji wymagają odpowiedniego przygotowania, zazwyczaj wiąże się to z powiększeniem wnęki o rozmiar skrzynki rolety lub całkowite zabudowanie kasety.

Jak przygotować się do montażu rolet zewnętrznych?

Przed przeprowadzeniem montażu należy odpowiednio przygotować miejsce pracy – oznacza to dokładne wymierzenie otworu okiennego oraz zwrócić uwagę na elementy mocujące, tak by dopasować je do podłoża, do którego będą mocowane rolety. Wkręty rolet muszą być perfekcyjnie dopasowane do danej konstrukcji, tak by wszystko idealnie ze sobą współgrało i aby późniejsza obsługa rolet była prosta i komfortowa.

Montaż rolet zewnętrznych – mini poradnik

Pracę należy rozpocząć od umieszczenia profilu adaptacyjnego na ramie okna, następnie, w zależności od wybranego typu okna rozpoczyna się montaż prowadnicy oraz kasety rolety. Następnym krokiem odpowiednie przymocowanie linki między ramą rolet a wcześniej zamontowaną prowadnicą. Na samym końcu należy zamontować okno wraz z roletą i pozostałymi ważnymi elementami. Po wykonanej pracy upewnij się, że wszystko działa sprawnie, jeśli nie – popraw wszelkie zaistniałe błędy.

Zastanawiasz się, jakie są najczęstsze błędy występujące przy montażu tego typu zasłon?

Rolety zewnętrzne dla wielu osób stanowią spore wyzwanie, jednak znając najbardziej popełniane pomyłki, o łatwiej uniknąć wszelkich niepowodzeń. Bardzo często uszczelnienie przestrzeni pomiędzy prowadnicą elewacyjną a skrzynką rolety wykonane jest w nieprawidłowy sposób, przez co zwiększa się ryzyko przedostawania się wilgoci do przewodu linki, co znacznie obniża efektywność działania całej rolety.

Kolejnym błędem jest brak ograniczników, który powoduje problemy z rozwijaniem się pancerza. Aby uniknąć tego typu pomyłek, należy skupić się podczas montażu i zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości.

Mirosław Tomasz Borucki » Mapa użytkownika » Kontakt » Wsparcie merytoryczne ART Strefa »