Mirosław Tomasz Borucki

Blog budowlany Tomasza Boruckiego. Znajdziesz tu porady budowlane laików oraz ekspertów, polecane produkty i zaufanych producentów

Tomasz Borucki blog »

Więcej na stronie głównej

Polecany produkt »

Bezpieczne drzwi na taras

Zamów okna w Krakowie »

Zobacz ofertę Partnera

Poradnik #166: Wybieramy bezpieczne drzwi tarasowe »

Czytaj najnowsze poradniki na blogu Boruckiego

Wybieramy drzwi tarasowe – bezpieczne, na lata!

Jakie powinny być drzwi tarasowe?

Antywłamaniowe drzwi tarasowe – pełne bezpieczeństwo każdego dnia!

Drzwi energooszczędne – cieplej oraz ciszej w Twoim wnętrzu

Wybierz drzwi dodatkowo zabezpieczone przed dziećmi

Podwójne lub potrójne okna – oszczędność ogrzewania

Chętnie dyskutujecie na temat: Jakie okna tarasowe wybrać?

Najnowszy komentarz został dodany: 3 dni temu przez Alberta 1915

Nie wiem, jakie drzwi tarasowe wybrać, aby czuć się naprawdę bezpiecznie. Mieszkam w dość niebezpiecznej dzielnicy, a mam małe dzieci... [...]

Liczba użytkowników zarejestrowanych w serwisie Mirosław Tomasz Borucki: 12 profili

 

Pomagamy w wyborze stolarki okienno-drzwiowej. Zaoszczędź czas i pieniądze!

Porady ekspertów i laików

Pomożemy Ci wybrać najlepiej!

Poradniki zrób to sam!

Nie proś ekspertów o pomoc. Zrób to sam!

Polecamy produkty i marki

Zaufani producenci, polecane produkty

 

Jak wyregulować drzwi tarasowe?

Wiadomo, że drzwi tarasowe wymagają systematycznej regulacji oraz konserwacji, spowodowane jest to stałym wystawieniem na działające na zewnątrz warunki atmosferyczne. Drzwi tarasowe wymagają regulacji, gdy pojawi się nieszczelność lub gdy drzwi zaczną skrzypieć. Dobrym sposobem na zapobieganie problemowi to regularne przesmarowanie zawiasów olejami, znacznie wydłuża to czas eksploatacji drzwi. W ramach planowanego remontu weź pod uwagę regulację drzwi tarasowych, to dobra okazja na odnowienie stale używanych elementów mieszkania.

Drzwi tarasowe – rodzaje zawiasów

Gdy upłynie rok od montażu danych drzwi tarasowych, koniecznie należy zająć się ich konserwacją – spowodowane jest to opadającym skrzydłem, które występuje w sposób jak najbardziej naturalny, nie mając jednocześnie wpływu na szczelność okna, a tylko na komfort jego użytkowania.

Na samym początku należy delikatnie ustawić drzwi w pozycji uchylonej i zdjąć zaślepkę z dolnego zawiasu, pod którą znajduje się śruba regulacyjna. Wystarczy dokręcić ją w dowolną stronę, do momentu, gdy skrzydło drzwiowe będzie odpowiednio podniesione.

Poznaj rodzaje zawiasów do drzwi tarasowych

W zależności od zawiasów, które zostały wykorzystane przy konkretnych drzwiach tarasowych, regulacja będzie wyglądała w odmienny od siebie sposób. Najczęściej występujące zawiasy, stosowane przez producentów i przedsiębiorców to:

  • tradycyjne, cechujące się jednym z najprostszych sposobów montażu i regulacji drzwi, wystarczy chwila, żeby odpowiednio je ustawić, można bez problemu zrobić to samodzielnie,

  • nowy typ zawiasów, to właśnie tutaj występują dwie plastikowe zaślepki, chowające śruby służące do regulacji drzwi. Dzięki górnej śrubie można ustalić dowolną siłę docisku drzwi, dolna służy do podnoszenia oraz opuszczania skrzydła,

  • zawiasy 3D, to najbardziej skomplikowany typ zawiasów do drzwi tarasowych, dolne i górne zawiasy służą do dostosowania luzu bocznego oraz siłę docisku, za to środkowy odpowiada za ustawienie drzwi względem podłogi.

 

Mirosław Tomasz Borucki » Mapa użytkownika » Kontakt »                                        Wsparcie merytoryczne ART Strefa »

Mirosław Tomasz Borucki

Copyright© 2016 - 2017

Pozostałe materiały w serwisie: Lampa Don Emilio » Szprosy » Okna przesuwne » Okna Kęty » Okna Piła »
Poznaj efekt mokrej kostki brukowej »