na-ryby

Budownictwo i inwestycje na rynku nieruchomości. Blog Mirosława Tomasza Boruckiego.

Remonty, ceny materiałów budowlanych, nowości.
serwis-na-ryby

Chcesz sprawić, aby Twój dom był bezpieczny? Dowiedz się, co wybrać i jak zabezpieczyć dom!

Wybierz okna z zaczepami antywyważeniowymi

Line grey

Postaw na szyby laminowane z podwójnym wzmocnieniem

Line blue

Bezpieczny dom to cichy dom. Wybierz drzwi akustoizolacyjne

Line grey

Wybierz solidny zamek oraz alarm! To podstawa bezpieczeństwa

Line blue

Chętnie dyskutujecie na temat: Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą?

Najnowszy komentarz został dodany: 3 dni temu przez Aleksandrę P.

Liczba użytkowników zarejestrowanych w serwisie Mirosław Tomasz Borucki: 13 profili

Nie zadbałam o drzwi antywłamaniowe oraz alarm i zostałam okradziona. Włamano mi się do domu i ukradziono naprawdę wiele rzeczy [...]

Dlaczego warto być z blogiem Boruckiego na bieżąco? Wybieraj rozsądnie!

Porady ekspertów

Dowiedz się, jak zabezpieczyć Twój dom

Oferty najlepszych w regionie

Polecamy konkretne produkty oraz producentów

Podziel się na forum!

Podziel się swoimi doświadczeniami z innymi!

Czy rodzaj drzwi ma znaczenie?

Jak wiadomo, niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, odpowiednim zabezpieczeniem są nie tylko dobre relacje z sąsiadami i czujność, ale również skuteczne drzwi antywłamaniowe. To właśnie one są w stanie zapewnić Ci niemal 100% bezpieczeństwo, dlatego nie zastanawiaj się długo i zaopatrz się w drzwi antywłamaniowe z certyfikatem jakości produktu.

Jakie drzwi antywłamaniowe do mieszkania?

Drzwi antywłamaniowe podzielone są na różne klasy bezpieczeństwa, nadawane na podstawie europejskiej normy PN-EN 14341-1+A: 2010. By uzyskać certyfikat bezpieczeństwa, drzwi muszą przejść szereg badań i testów; na przykład są poddawane próbie z użyciem popularnych sposobów włamania, jeśli podczas próby drzwi nie ulegną zniszczeniu – dostają certyfikat odpowiedniej klasy.

Rozróżniamy 4 klasy bezpieczeństwa:

Klasa 1, czyli drzwi standardowe, zapewniające ochronę przed włamaniami wykonanymi za pomocą jedynie siły fizycznej. Jedna z najniższych klas, niezapewniająca dużego bezpieczeństwa.

Klasa 2 z podwyższoną wytrzymałością na włamania. Chroni przed średnio zaawansowanymi włamywaczami, posługującymi się głównie siłą fizyczną, ale również prostymi narzędziami, na przykład śrubokrętem.

Klasa 1, czyli drzwi standardowe, zapewniające ochronę przed włamaniami wykonanymi za pomocą jedynie siły fizycznej. Jedna z najniższych klas, niezapewniająca dużego bezpieczeństwa.

Klasa 4, czyli ostatnia związana z drzwiami przeznaczonymi do użytku domowego. Drzwi tej klasy są antywłamaniowe, odporne na nawet najbardziej doświadczonych włamywaczy, posługujących się ciężkim i skomplikowanym sprzętem (wiertarki, łomy, śrubokręty, pilarki). To skuteczna bariera przed włamaniami.

Żeby być bezpiecznie w swoim domu, należy uważnie dobierać drzwi wejściowe, które zawsze powinny być zaopatrzone w odpowiednie certyfikaty. Zdarza się, że sprzedawcy oszukują w tej kwestii, mówiąc, że drzwi zostały przeprowadzone przez badania i pozytywnie zdały wszystkie testy, gdy w rzeczywistości proponowane przez nich produkty nie są certyfikowane. Z tego powodu należy zawsze dokładnie sprawdzać informacje dotyczące drzwi, by mieć pewność, że będą skuteczną barierą, która nie przepuści do środka żadnych niechcianych gości.

Mirosław Tomasz Borucki » Mapa użytkownika » Kontakt » Wsparcie merytoryczne ART Strefa »