miroslaw-tomasz-borucki-logo

Budownictwo i inwestycje na rynku nieruchomości. Blog Mirosława Tomasza Boruckiego. Remonty, ceny materiałów budowlanych, nowości.

 
bezpieczny-dom

Chcesz sprawić, aby Twój dom był bezpieczny? Dowiedz się, co wybrać i jak zabezpieczyć dom!

Wybierz okna z zaczepami antywyważeniowymi

Line grey

Postaw na szyby laminowane z podwójnym wzmocnieniem

Line blue

Bezpieczny dom to cichy dom. Wybierz drzwi akustoizolacyjne

Line grey

Wybierz solidny zamek oraz alarm! To podstawa bezpieczeństwa

Line blue

Chętnie dyskutujecie na temat: Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą?

Najnowszy komentarz został dodany: 3 dni temu przez Aleksandrę P.

Liczba użytkowników zarejestrowanych w serwisie Mirosław Tomasz Borucki: 13 profili

Nie zadbałam o drzwi antywłamaniowe oraz alarm i zostałam okradziona. Włamano mi się do domu i ukradziono naprawdę wiele rzeczy [...]

Dlaczego warto być z blogiem Boruckiego na bieżąco? Wybieraj rozsądnie!

Porady ekspertów

Dowiedz się, jak zabezpieczyć Twój dom

Oferty najlepszych w regionie

Polecamy konkretne produkty oraz producentów

Podziel się na forum!

Podziel się swoimi doświadczeniami z innymi!

Czy rodzaj drzwi ma znaczenie?

Jak wiadomo, niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, odpowiednim zabezpieczeniem są nie tylko dobre relacje z sąsiadami i czujność, ale również skuteczne drzwi antywłamaniowe. To właśnie one są w stanie zapewnić Ci niemal 100% bezpieczeństwo, dlatego nie zastanawiaj się długo i zaopatrz się w drzwi antywłamaniowe z certyfikatem jakości produktu.

Jakie drzwi antywłamaniowe do mieszkania?

Drzwi antywłamaniowe podzielone są na różne klasy bezpieczeństwa, nadawane na podstawie europejskiej normy PN-EN 14341-1+A: 2010. By uzyskać certyfikat bezpieczeństwa, drzwi muszą przejść szereg badań i testów; na przykład są poddawane próbie z użyciem popularnych sposobów włamania, jeśli podczas próby drzwi nie ulegną zniszczeniu – dostają certyfikat odpowiedniej klasy.

Rozróżniamy 4 klasy bezpieczeństwa:

Klasa 1, czyli drzwi standardowe, zapewniające ochronę przed włamaniami wykonanymi za pomocą jedynie siły fizycznej. Jedna z najniższych klas, niezapewniająca dużego bezpieczeństwa.

Klasa 2 z podwyższoną wytrzymałością na włamania. Chroni przed średnio zaawansowanymi włamywaczami, posługującymi się głównie siłą fizyczną, ale również prostymi narzędziami, na przykład śrubokrętem.

Klasa 3 to drzwi antywłamaniowe nie najwyższej jakości. Skutecznie chronią przed włamywaczami używającymi łomu i innych prostych narzędzi, często sam fakt instalacji tego rodzaju drzwi odstrasza i zniechęca potencjalne zagrożenia.

Klasa 4, czyli ostatnia związana z drzwiami przeznaczonymi do użytku domowego. Drzwi tej klasy są antywłamaniowe, odporne na nawet najbardziej doświadczonych włamywaczy, posługujących się ciężkim i skomplikowanym sprzętem (wiertarki, łomy, śrubokręty, pilarki). To skuteczna bariera przed włamaniami.

Żeby być bezpiecznie w swoim domu, należy uważnie dobierać drzwi wejściowe, które zawsze powinny być zaopatrzone w odpowiednie certyfikaty. Zdarza się, że sprzedawcy oszukują w tej kwestii, mówiąc, że drzwi zostały przeprowadzone przez badania i pozytywnie zdały wszystkie testy, gdy w rzeczywistości proponowane przez nich produkty nie są certyfikowane. Z tego powodu należy zawsze dokładnie sprawdzać informacje dotyczące drzwi, by mieć pewność, że będą skuteczną barierą, która nie przepuści do środka żadnych niechcianych gości.